<<< на главную
<<< другие материалы
<<< лекции и статьи ведической тематики

 

Цар і гуру в одній особі


Афро-американський громадський діяч Джон Фейворс прочитає лекції в Києво-Могилянській академії та зустрінеться з українською бізнесовою елітою

Олена СИНЮТА

“Хрещатик”

гості столиці

Царя африканського князівства Варрі в Нігерії, громадянина США Джона Фейворса знають у багатьох країнах світу, як представника міжнародної закулісної гео- і мета-політики. Співробітник Інституту духовних досліджень, Центру оборонної інформації, Асоціації ООН з проблем Америки, фахівець у галузі врегулювання конфліктів, письменник і психоаналітик, він консультує експертів Організації Об’єднаних Націй, керівників кількох держав, монархів, членів Верховного суду ряду країн. Також він духовний учитель вайшнавської традиції. Із 19 по 27 вересня афро-американський громадський діяч перебуває з неофіційним візитом в Україні.

У нашому місті пан Фейворс прочитає лекції на кафедрах політології і соціології Національного університету “Києво-Могилянська академія”. В Американській торгово-економічній палаті відбудеться його зустріч із представниками бізнесової еліти. А вчора цар африканського князівства (його коронували у 1990 році) побував у редакції “Хрещатика”.

За словами Джона Фейворса, ще юнаком він приєднався до правозахисного руху Мартіна Лютера Кінга і став одним із його послідовників. А після закінчення Прінстонського університету займався дослідженнями у таких галузях, як політика, африканістика й індологія, крім того, спеціалізувався на міжнародному праві, був одним із координаторів сьомого Панафриканського конгресу, керував виборчими компаніями знаних політичних діячів. Та світове визнання здобув саме завдяки своїй роботі представником видавничого центру “Бхактіведанта Бук Траст”, зокрема налагоджуючи співпрацю з ученими і дослідниками країн колишнього комуністичного табору. Працюючи у Сполучених Штатах, він заснував і очолив Інститут прикладної духовної методики. Власне, й усі його п’ятнадцять книг, які перекладено чотирнадцятьма мовами, присвячені саме питанням духовного розвитку, шляхам урегулювання й розв’язання конфліктів, врешті-решт виживання людства. Це, звісно, хвилює усіх. Якщо в епоху так званої холодної війни всі боялися взаємного ядерного знищення (СРСР і США вели довготривалу гонку озброєнь), то нині ми стикаємося з ненавистю й тероризмом. Хтось називає це конфліктом цивілізацій, хтось — новою формою війни. На думку Джона Фейворса, є значно глибинніші проблеми цієї небезпечної ситуації. Вона виникла насамперед через акцентування на матеріалізм, незважаючи на те, що люди, котрі здійснюють теракти, мотивують свої дії високими духовними ідеалами. На міжнародному рівні виникла культура зброї і насилля, культура одурманювання. Шоу-бізнес щораз активніше зомбує молодь, культивуючи відверто аморальні цінності. Отож саме цьому повинні протистояти керівники держав, за якими йдуть їхні народи. Про це йдеться у книзі пана Фейворса “Лідер нової епохи”, яку він презентував українським політикам і науковцям.


 

 


Rambler's Top100